טל-אל קהילה בטבעחוג תאטרון מבוגרים בטל אל- יפתח העקב במועדון החברים

חוגים | עדכון אחרון:  26/10/2022 09:49

*קבוצת תיאטרון טל אל*

(למבוגרים 18+)

למה דרמה?

 

החיים מלאים דרמות. בכל פינה מציצה בעיה, בכל רגע יש משהו לשפר ותמיד ברקע רשימה ארוכה של משימות שצריך, חשוב, דחוף או בהול לסיים. 

שקט, זה מה שרובנו מחפשים, לא?

מצד שני... יותר מדי שקט...

 

אז כן, אנחנו יצורים קונפליקטואליים שכאלה. רוצים שקט, אבל שגם יהיה מעניין, רוצים בטחון, אבל לא את השגרה שבאה איתו. רוצים דברים שלא צריכים וצריכים דברים שלא רוצים. ומשם מגיע הסיפור שלנו. במפגש של כל הסתירות הפנימיות שלנו, בקונפליקטים שלנו, האמת שלנו.

 

התיאטרון החל במדורת השבט, כסיפור שהקבוצה יצרה, במילה, תנועה וצליל, המספר את סיפור בני ובנות השבט. לאורך ההסטוריה בני אדם עשו שימוש בכלי הדרמטי ושכללו את המדיום לכדי עולם עשיר של טכניקות וז'אנרים המאפשרים ביטוי אמיתי ועמוק לקונפליקטים השונים בנפש האדם.

כלי עבודה קבוצתיים כגון תיאטרון פלייבק, תיאטרון קהילתי, פסיכודרמה, דרמה תרפיה ועוד ישמשו אותנו במסע המחקר הקבוצתי, ביצירת תוצרים ובעלייה על הבמה מול קהל.

 

*על המנחה:*

 

דנה רובשוב, 

דרמה תרפיסטית, מטפלת בתנועה, במאית, מורה, מנהלת קהילת "דרמה קווין" 

בעלת נסיון רב בהנחיית קבוצות תיאטרון למבוגרים, נוער וילדים

 

*מה הולך לקרות שם?*

 

נכיר, נשחק, נקרא, נשיר, נצחק ואז ניצור משהו מכל זה. בסופו של דבר, כל קבוצה היא אוסף מרתק של אינדיבידואלים שמחפש יחד מטרה. נחקור ונגלה אותה ואת עצמנו בעזרת כלי התיאטרון והדרמה.

 

*אין לי נסיון במשחק, ויש לי גם פחד במה. אני בכלל מיזנתרופ. שווה להגיע?

 

בהחלט כדאי להגיע. בני אדם הם דבר מרתק ומטופש ועדיף לשחק עם העובדה הזו ביחד מאשר להתייאש ממנה לבד.

 

*איך מתחילים, מה עושים?*

 

עם הגעת מספר המתעניינים/ת למינימום 6 משתתפים/ות, נקיים פגישת הכרות ביום רביעי, ה26.10.22 בין 20.00 ל22.00 בטל אל, בסופו תוצע לכם אפשרות להרשם לתהליך שנתי של תיאטרון קבוצתי : 28 פגישות בימי ד' מנובמבר ועד יוני  400 ש"ח בחודש.

 

לפרטים: גלב קרמי

0526436906